U malom selu nedaleko Barbana se nalazi ova nedovršena kuća za odmor. Izgradnja kuće, čija površina iznosi 172 m2, započela je 2019. godine. Kuća se sastoji od prizemlja površine 91,92 m2 i 1. kata površine 79,67 m2. Iz terase na 1. katu se pruža pogled na more.
Kuća se nalazi unutar granica građevinskog područja. Ishođena je građevinska dozvola (akt za građenje). Plaćeni su komunalni i vodni doprinos. Nosivi zidovi izgrađeni su iz blok opeke 25 cm. Međukatna konstrukcija izvedena je iz armiranog betona. Postavljena je drvena krovna konstrukcija s toplinskom izolacijom. Krov je izveden kao kosi, pokriven kanalicom. Komunikacija između etaža omogućena je betonskim unutarnjim stepeništem. Betonski bazen skimerskog tipa.
Lokacija
Kuća je izgrađena na jugoistočnoj padini udaljenoj 2,5 km od najbliže plaže u uvali Blaz. Kuća je udaljena 7 km od centra Barbana gdje se nalaze trgovina, kafići, škola, župna crkva i benzinska postaja. Udaljenost do najbližeg trgovačkog centra iznosi 20 km. U bližoj okolici nalazimo ove znamenitosti:
- 2,5 km
Raški zaljev je donji dio doline rijeke Raše; dužine 12 km i širine 1 km;
- 8,5 km
adrenalinski park Glavani je prvi park te vrste u Istri; sadrži tri pruge različite težine, divovsku ljuljačku i zipline i
- 14 km
Feštinsko Kraljevstvo - špilja otvorena za javnost uz koju se nalaze dječji park i mini farma.
Udaljenost do najbližeg ulaza na autocestu (Pula) iznosi 20 km, a do najbliže zračne luke Pula 21 km. Udaljenosti do drugih gradova:
Pula 30 km,
Rovinj 40 km, Zagreb 238 km, Beč 578 km i München 596 km.
Raspored
Kuća se sastoji od prizemlja površine 91,92 m2 i 1. kata površine 79,67 m2. U prizemlju se nalaze dnevni boravak s kuhinjom i blagovaonicom, wc, predsoblje, natkrivena terasa (2x), spremište i garaža površine 25 m2. Na 1. katu se nalaze tri spavaće sobe, dvije kupaonice i terasa površine 31,39 m2. Kuća je orijentirana na jugoistok.
Uređenje okućnice
U dvorištu nalazi se pravokutni bazen. Ukupna površina zemljišta u koju je uključena i površina ispod kuće iznosi 835 m2. Dvorište je ograđeno zidom.
Grijanje
Kuća je opremljena s dimnjakom.
Podne obloge
Podovi nisu završeni.
Parkiranje
Dva automobila mogu se parkirati u dvorištu. U garaži ima prostora za jedan automobil.
Infrastruktura
Kuća je opremljena s priključkom na elektroenergetsku mrežu i s priključkom na vodoopskrbnu mrežu. Prilazni put do kuće je asfaltiran.